Kolagen jest uznawany za optymalny biomateriał do rekonstrukcji i odbudowy tkanek.

Skóra właściwa zawiera: 70 – 85 % KOLAGENU (80 % typ I, 20 % typ III), 2 % Elastyny oraz 0,03 – 0,09% HA.

„Po ok 25. roku życia człowieka rozpoczyna się nieodwracalny i nieuchronny proces stopniowego zanikania kolagenu, polegający na zmniejszaniu jego produkcji, a zwiększaniu degradacji. W ten sposób zostaje zachwiana równowaga kolagenowa w organizmie człowieka, gdyż więcej kolagenu ulega zniszczeniu, niż organizm jest w stanie odbudować.

Pierwszym objawem tego procesu są widoczne na skórze zmarszczki, które powstają w wyniku zapadania się wierzchniej warstwy skóry jako efekt ubytku matrycy kolagenowej Medycyna przeciwstarzeniowa oferuje obecnie szereg bezpiecznych zabiegów, które skutecznie oddziaływują na wiotką, mało elastyczną skórę i efektywnie wpływają na spłycenie, a nawet całkowitą redukcję zmarszczek. Jednym z nich jest terapia atelokolagenem LINERASE. Jest to przełomowy zabieg w gabinetach medycyny estetycznej w aspekcie ujędrniania, zwiększania gęstości i elastyczności oraz regeneracji i odbudowy skóry.”

LINERASE to  biomateriał  całkowicie niealergizujący, biozgodny i biodegradowalny (rozpuszcza się samoistnie w skórze).

Atelokolagen typu I zarejestrowany jako materiał medyczny tworzy w skórze wyjątkowe środowisko do odbudowy tkanki łącznej.

Jest to materiał niezwykle silnie  stymulujący powstawanie kolagenu typu III (jedyny z 7 typów kolagenów odpowiedzialny za młodzieńczą sprężystość skóry).

Wskazania:

– zniszczona skóra

– skóra ze zmarszczkami

– utrata jędrności

– blizny potrądzikowe

– blizny zanikowe

– blizny pooperacyjne

– rozstępy

– rany i uszkodzenia skóry

Jak wygląda zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, (krem znieczulający) i przypomina klasyczną mezoterapię.  Sposób podawania jest mniej bolesny, gdyż wykonuje się mniej nakłuć z głębszym podaniem roztworu.

Całkowita kuracja składa się z 2 do 4 zabiegów wykonywanych co 2-4  tygodnie. Pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Po tym czasie widać różnicę w elastyczności i gęstości skóry.

Efekty utrzymują się co najmniej rok. W przypadku regeneracji blizn efekty są trwałe.