AZZALURE: zabiegi z zastosowaniem toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa jest naturalną substancją, której zadaniem jest zablokowanie połączenia pomiędzy końcówkami nerwów, a unerwianymi przez nie mięśniami. Są to tzw. synapsy nerwowo-mięśniowe. Rezultatem powyższego procesu jest rozluźnienie mięśni, a w konsekwencji rozprostowanie zmarszczek.

Z zabiegów relaksacji mięśni korzystają zarówno osoby młode, które dopiero zaczynają zauważać zmarszczki mimiczne na swojej twarzy, jak również osoby starsze, których zmarszczki są już głębokie i mocno utrwalone. W tej drugiej sytuacji zabieg często wspomagany jest wypełnieniem zmarszczki kwasem hialuronowym.

Rezultaty widoczne po iniekcji preparatu Azzalure utrzymują się od 3 do 6 miesięcy. W zależności od indywidualnych cech każdego pacjenta mogą one różnić się między sobą.

Przez kilka godzin po zabiegu nie zaleca się: podróżowania samolotem, przebywania w pozycji leżącej lub półleżącej, spożywania alkoholu

Podstawowe zastosowania

 • przy zmarszczkach czołowych – poprzecznych (tzw. „marsach”)
 • przy zmarszczkach gładzizny czoła (glabella)
 • przy bocznym lub środkowym uniesieniu brwi
 • przy tzw. „kurzych łapkach”

Inne zastosowania

 • przy zmarszczkach nad górną wargą (tzw. zmarszczkach palacza)
 • przy zmarszczkach szyi lub obręczy szyjnej
 • przy nadmiernym poceniu się
 • przy redukowaniu asymetrii twarzy

Przeciwwskazania

 • w trakcie ciąży lub karmienia piersią
 • w trakcie terapii glikozydowej
 • przy występowaniu zaburzeń w połączeniach nerwowo-mięśniowych
 • przy występowaniu nadwrażliwości na kompleks neurotoksyny Clostriudium botolinum typu A, lub na pozostałe składniki leku
 • przy zaburzeniach krzepnięcia krwi
 • przy występowaniu miejscowych infekcji skóry
 • przy stosowaniu leków antykoagulacyjnych


botox1

Ceny

Wygładzanie zmarszczek

Jedna okolica 550 zł
Dwie okolice 900 zł
Trzy okolice 1200zł

Jedna okolica to np.: „kurze łapki” obustronnie, zmarszczki poprzeczne czoła, czy lwia zmarszczka.

Leczenie nadpotliwości

1600-2000 zł


Czym tak naprawdę jest botox?
Botox to białko oczyszczone, które produkowane jest przez bakterię Clostridium Botolinum. Ta proteina odpowiada za krótkotrwałe zablokowanie sygnałów chemicznych dochodzących do mięśni i wywołuje ich skurcz. Zastosowanie niewielkiej ilości pozwala oddziaływać tylko na konkretny, pożądany mięsień.

Czy zabieg botoxu jest bezpieczny?
Jest to metoda, która już od 20 lat stosowana jest w neurologii i okulistyce, a od 10 lat z powodzeniem sprawdza się w medycynie estetycznej. Wiele naukowych publikacji potwierdza, że botox jest w pełni bezpiecznym zabiegiem. Występowanie niepożądanych skutków jest niezwykle rzadkie, a jeśli już się zdarzy, nie ma problemów z szybkim ich wyeliminowaniem. Warto zaufać doświadczonym specjalistom, którzy dzięki swojej wprawie i wiedzy z pewnością zminimalizują jakiekolwiek ryzyko. Botox jest na tyle bezpieczny, że można go stosować nawet u dwuletnich maluchów, które cierpią na mózgowe porażenie dziecięce.

Czy po leczeniu preparatem Botox mogą wystąpić efekty uboczne?
Zdarza się to niezwykle rzadko. Działania uboczne nie sprawiają z reguły większych kłopotów i są przejściowe. Najczęściej spotyka się siniaki, które powstają w miejscu wkłucia igły. Są one jednak krótkotrwałe i bardzo łatwo jest je ukryć np. pod makijażem.

Czy botox będzie dla mnie skuteczny?
Z przeprowadzonych badań klinicznych wynika, iż 90% zabiegów zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn kończy się pełnym sukcesem i znaczącą redukcją zmarszczek. Jest to więc niezwykle skuteczna metoda.

Po jakim czasie botox zaczyna działać i jak długo może utrzymywać się efekt leczenia?
Reakcja skóry twarzy nastąpi już po kilku dniach od zabiegu. Zmarszczki stopniowo będą ulegać wygładzaniu, a po upływie tygodnia widoczny będzie rezultat ostateczny. Efekt Botoxu może utrzymać się nawet 6 miesięcy, jednak ten okres różni się w zależności od indywidualnych cech i przypadków. Kolejne zabiegi mogą dać jeszcze dłuższe efekty.